Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında 6 Nisan 1920 tarihinde, Milli Mücadele’nin devam ettiği günlerde bu mücadeledeki haklılığı tüm dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Anadolu Ajansı’nın (AA) 101. Yıldönümü’nü kutladığını belirterek şunları kaydetti:

“Anadolu Ajansı; bugün bilgi ve birikimine ileri teknolojiyi ekleyerek yalnızca basın dünyamızın saygın kuruluşlarından biri değil, dünyanın önde gelen ajanslarından biridir. Uluslararası gazetecilik meslek ilkelerinden şaşmadan sürdürdüğü habercilik faaliyetlerini farklı dillerde gerçekleştirdiği yayınlarla genişleten AA, ülkemizde olan biteni bize ve dünyaya, dünyada olan biteni de bizlere objektif bir şekilde aktararak, çok önemli bir hizmet üretmektedir. İlkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışıyla halka doğru ve güvenilir haber sunan milli ajansımız Anadolu Ajansı’nın bundan sonra da misyonunu geliştirerek devam ettireceğine, ülkemizin sesi olmayı sürdüreceğine inanıyorum.

Bu vesileyle, bugüne kadar doğru haberin insanlara ulaşması için canla başla çalışmalarından dolayı Anadolu Ajansı’nın 101. Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyor, tüm çalışanlarını tebrik ediyor, başarılı nice yıllar diliyorum.”