KTSO’da “Sorumlu Emlak Danışmanı MYK Sınavı”nın 5’incisi başladı

0
78

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde “Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları” kapsamında “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sınavı”nın 5’incisi 29 Mart – 10 Nisan 2021 tarihleri arasında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirilecek.

29 Mart 2021 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayan sınavların ilk gününde; Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamında yer alan Sorumlu Emlak Danışmanlığı ile ilgili olarak TOBB MEYBEM Değerlendiricisi Rafi Serdaroğlu tarafından katılımcılara eğitim toplantısı düzenlendi.

Serdaroğlu tarafından 50 katılımcıya; “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği”, “Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi” ve “Yetki Belgesi”ne dair hususlar anlatıldı. Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramlarının açıklanmasının yanı sıra belge zorunluluğunun emlak sitelerine yansımasının nasıl olacağına değinildi. İlk bölümün sonunda soru-cevap şeklinde katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Ardından “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı”na hazırlık eğitimine geçildi. Sınavın tüm birimleri ayrıntılı biçimde incelenerek, bilinmesi ve yetkinlik sahibi olunması gereken konular detaylı olarak anlatıldı. Katılımcılarla gerekli dokümanlar paylaşıldı.

İlk gün gerçekleştirilen Eğitim Toplantısı’nın ardından; TOBB MEYBEM Değerlendiricisi Rafi Serdaroğlu tarafından Yazılı ve Uygulamalı olarak iki aşamada sınav yapıldı. 10 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek olan sınavlarda başarılı olan Emlakçılar “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklar.