Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Vakıf Katılım Bankası Çorlu Şube Müdürü Engin Hacıhan tarafından, Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Ticari Müşteri İlişkileri Yönetmeni Atilla Yılmaz’ın da yer aldığı törenle İşbirliği Protokolü imzalandı.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Eximbank’a verilecek teminat mektubu komisyon oranı düşürüldü

Protokol çerçevesinde, oda üyelerine bankacılık işlemlerinde ve finansmana erişimde çeşitli avantajlar sağlanacağını ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Özellikle Üyelerimiz Eximbank’a verecekleri teminat mektupları için Vakıf Katılım’a başvurmaları ve gerekli şartları yerine getirmeleri karşılığında yıllık %0,8 komisyon ile Teminat Mektubu alabileceklerdir. Böylece ihracata yönelik ticaret hacminin genişlemesine katkı sağlayacak büyük bir adım atılmıştır.

Banka tarafından sunulacak avantajlar kapsamında; Üyelerimizin Akreditif, Kabul Aval Kredisi ve Yurtiçi Teminat Mektubu taleplerinde liste fiyatı üzerinden 50 baz puan indirim sağlanacak. Yine üyelerimizin Vakıf Katılım ile yapacakları DBS Anlaşması ile akaryakıt alımlarında Anadolu Akaryakıt (Petrol Ofisi ve Shell) üzerinden tüzel kişilere %6,5, gerçek kişilere %5 indirim imkanı sağlanacak” dedi.

* KTSO Başkanı Ilık; “Üyelerimize bankacılık ürün ve hizmetlerinde çeşitli avantajlar sunuluyor

Ayrıca diğer bankacılık ürün ve hizmetlerinde sunulan avantajlar hakkında bilgiler veren Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Üyelerimizden hesap işletim ücreti ve internet bankacılığı üzerinden yapacakları EFT/ Havale işlemlerinde masraf alınmayacak. Kiralık Kasa, YP Para Transferi,  TL Para Transferi, Çek Karnesi, POS, Katılma Hesabı, Sigorta Ürünleri, Bireysel Emeklilik Sistemi ve DBS hizmetlerinde komisyon ve ücret indirimleri de sağlanacak. Üyelerimizin indirimli kâr payı ve komisyon oranlı nakit kredi ve uygun komisyon oranlı gayri nakit kredi kullanabilmesi için ilgili şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Üyemizin, Banka ürünlerinden en az üç adedini kullanıyor olması veya üç ay içerisinde aktif olarak kullanılır hale getirilmesi gerekmektedir. (Çek karnesi, otomatik ödeme, Vergi/SGK ödemesi, Özel Cari Hesap, Katılma Hesabı, DTS/DBS, İnternet Bankacılığı, Maaş Ödemesi, Business Kart, POS, Dış Ticaret ve Sigorta Ürünleri, Ödeme Çeki, Tahsil Çeki, Yatırım Fonu, Kira Sertifikası). Üyemizin, hak ediş sağlayan bir teminat mektubu ürününü kullanması durumunda hak ediş bedellerinin tamamının Banka nezdindeki hesaplara gelmesi gerekiyor. Bu şartlar yerine getirilse dahi Banka hiçbir gerekçe gösterme zorunluluğu olmaksızın krediyi kullandırıp kullandırmamakta serbesttir.”

* Vakıf Katılım A.Ş. Genel Müdürü İkram Göktaş; “Ülkemizin dört bir köşesinde üreten, hizmet veren KOBİ’lerimizin yanındayız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vakıf Katılım A.Ş. Genel Müdürü İkram Göktaş; “Ekonomik istikrarımızın teminatı olan KOBİ’lerimizin varlıklarını devam ettirebilmeleri için bizlere her zamankinden daha çok ihtiyaçları var. Bu bakış açısından hareketle şimdiye kadar ülkemizin dört bir köşesinde üreten, hizmet veren KOBİ’lerimizin yanında olduk. Çorlu Şubemizin, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığı protokol de bu amaçla attığımız adımlardan biri oldu. Oda üyelerine avantajlarla dolu ürün ve hizmetlerimizi sunacağımız, finansa erişimlerini daha da kolaylaştıracağımız için mutluyuz. Önümüzdeki dönemde KOBİ’lerimize olan desteğimizi sürdürecek, farklı proje ve faaliyetlerle kalkınmalarına destek olmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda tüm KOBİ’lerimizi şubelerimize bekliyoruz” dedi.