Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, bu akşam idrak edilecek olan Berat Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın habercisi, zihinlerimizin berraklaştığı ve gönüllerimizin aydınlandığı güzide gecelerden bir tanesi olan Berat Kandili’ni idrak edecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Mübarek Berat Kandili gibi gün ve geceleri manevi olarak değerlendirmemiz; hayatımızı daha yaşanabilir kılmamız, karşılıklı sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörümüzün de güçlenmesine vesile olacaktır.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu zorlu salgın sürecinde Berat Kandili’nin vereceği huzura ve umuda ülke olarak çok ihtiyacımız var. Tefekkür, şükür ve arınma ile daha anlamlı hâle gelecek olan bu mübarek gecede ülkemizin ve dünyanın koronavirüs musibetinden kurtulması, dünyaya barış ve huzurun hakim olması için dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere Kırklarelili hemşehrilerimizin, Türk Milleti’nin ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni kutluyor, bu kutlu gecenin her şeyden önce sağlık, huzur, bereket ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini, barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.”