Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:
“Çanakkale, Türk Milleti’nin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı, dosta düşmana “Çanakkale Geçilmez” diye akıllara kazıdığı yerdir. Genci, yaşlısı, kadını erkeği demeden gövdesini siper ederek bu destanı yazan kahramanlarımızı sevgi ve saygıyla yad ediyoruz. Bu kahraman milletin fertleri olarak, atalarımızdan aldığımız hür olma iradesini sonuna kadar korumaya yeminliyiz.

Bu büyük zafer, yüzyıllarca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacak ve gelecek her nesile örnek olacaktır. Dünyaya karşı nasıl bir millet olduğunu kazandığı zaferlere gösteren Türk Milleti, adını tarihe yazdırmayı başarmıştır. Çanakkale’de destanlaşan bağımsızlık, beraberlik duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyen Türk Milleti geçmişte olduğu gibi bugün de karakterinde olan bağımsızlık duygusu ile mücadele etmekte, içte ve dışta yer alan mihraklara fırsat vermemektedir. Şanlı geçmişimizden kuvvet alan bizler, bize emanet edilen vatanımızı canımız pahasına koruyarak gelecek nesillere bırakacağız.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifade ettiği gibi bu zafer,  milletimizin sarsılmaz vatan ve millet sevgisinin bir neticesidir.

Bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın ve milletin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi ve fedakâr Türk Milleti’ni minnet ve saygıyla anıyorum.”