Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ile birlikte TDP Kırklareli İl Teşkilatlarını ağırladı. Geçekleştirilen ziyarette; TDP Genel Başkan Yardımcıları, İl ve İlçe Başkanları, Teşkilat Üyeleri, KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Bıyıklı ile oda üyeleri yer aldı.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz hafta Kırklareli’ye yaptığı ziyaret programında olmasına rağmen Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştiremediği ziyaret için KTSO Başkanı Soner Ilık’a verdiği sözü yerine getirmek üzere geldiğini ifade etti.

Ülkelerin kalkınmasının ve refah düzeyinin artmasının Ticaret ve Sanayi’den geçtiğini bildiklerini ifade eden Sarıgül, parti programlarında bu konuya geniş yer ayırdıklarını ve özellikle Trakya Bölgesi’nde yapılması gerekenlerle ilgili çalışmalarının olduğunu söyledi. Üretimin her alanında Trakya Bölgesi’nin ülke ekonomisine büyük katkısı bulunduğunu ifade etti.

Sivil Toplum Kuruluşları’nın öneminin çok büyük olduğuna değinen Sarıgül, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın da istihdamın artarak, ekonominin canlanması için lokomotif görevi gördüğünü ifade ederek, KTSO Başkanı Soner Ilık ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül’ü ağırlamaktan son derece memnun kaldıklarını ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık, Kırklareli’deki üretim ve çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Ziyaretin ardından Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası hizmet birimlerini ziyaret ederek, çalışanlara hayırlı işler diledi.