Sayın Üyemiz;

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Makamının Olur ve talimatları gereğince; yurt genelinde uygulanan koronavirüsle mücadele önlemleri çerçevesinde, sosyal etkileşimi en düşük seviyede tutarak gerek Bakanlığımız personelinin gerekse vatandaşlarımızın sağlıklarının korunması amacıyla, TAPDK Satış Belgeleri’nin 2021 yılı süre uzatım işlemleri, sadece banka (Ziraat Bankası) kanalıyla belge bedeli yatırılması suretiyle gerçekleştirilecektir.

2021 yılı süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü, Bakanlık Makamı’nın olurları ile iki ay uzatılarak 31/05/2021 olarak güncellenmiştir.

Satış Belgesi sahibi vatandaşlarımızın belge bedeli yatırmak dışında Bakanlığımız il veya ilçe müdürlüklerine başvurmasına, müdürlüklerde herhangi bir ek işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Süre uzatım işlemi ödemeleri, Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden Ödemeler > Diğer ödemeler > Diğer kurumlar > Tob-Tütün Ve Alkol D.Bşk. (M.Tapdk) Online Yeni Satış Belgesi Ve Süre Uzatım işlemi seçeneği ile ulaşılan sayfadan “Referans No” belirtilerek yapılabilmektedir.  “Referans No” alanına belge sahibi kişilerce “Sicil Numarası” girilmelidir.

Ayrıca kolaylık olması açısından belge sahibi kişilerin cep telefonlarına, “2021 süre uzatım işlemi için 31.05.2021 e kadar Ziraat Bankası süre uzatım menüsünden …… sicil numaranızı belirterek …. TL yatırmanız gerekmektedir.” şeklinde SMS gönderilmiştir.

Önemle duyurulur.