Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Biyoteknik Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tümenbatur, Fabrika Müdürü Hamit Özaslan ile Mesul Müdür Duygu Kahya Dikmen’i ağırladı. Ziyarette; KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser’de yer aldı.

KTSO Başkanı Soner Ilık’a gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Biyoteknik Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tümenbatur firmaları ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Biyoteknik A.Ş. veteriner ilaçları, yem ilavesi ve pet ilaçları sektöründe üretim faaliyetlerini 1955’den beri sürdüren köklü bir firmadır. 2021 itibariyle 65. Yılını geride bırakan kurumumuz, 14 adet veteriner tıbbi ürün ruhsatına sahiptir.Ayrıca, 30’u pet hayvanlarına yönelik olmak üzere 45 çeşit tıbbi olmayan veteriner ürün, 36’sı pet hayvanlarına yönelik olmak üzere 57 çeşit yem ilavesi ve 3 adet Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı biyosidal ürün kurum bünyesinde üretilmektedir. Merkezi İstanbul’da bulunan Biyoteknik A.Ş. satış organizasyonu ile Türkiye geneline hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük ve bağımsız varlık temelli finans evlerinden biri olmayı kısa sürede başaran Lara Trade, 2020 Mart ayında Biyoteknik’i bünyesine katmıştır. Lara Trade, kuruluşundan bu yana tahıldan çeşitli kimyasallara geniş bir yelpazede Avrupa Birliği ve ABD’ye farklı sektörlerde birçok ihracat gerçekleştirmektedir. Lara Trade, içerisindeki tüm grup şirketleriyle çapraz satış fırsatlarını temsil eden hamlelerde bulunmaya devam etmektedir.

Biyoteknik A.Ş. olarak vizyonumuz; Veteriner Sağlık Ürünleri sektöründeki beklenti ve ihtiyaçları dikkate alarak, yasal gereksinimlere uygun, en üst kalitede ürünler üretmek ve ürünleriyle daha fazla tüketiciye ulaşmak, ihtiyaçları tam olarak karşılamak için yeni ürünler geliştirmektir. Bunların yanında; üst yönetim ve tüm çalışanlarıyla, sürekli müşteri odaklı bir yönetim anlayışı belirleyerek, kendini sürekli geliştirmek, GMP (İyi Uygulamalar) kurallarını aksatmadan uygulamaktır. Amacımız; yurtiçinde ve yurtdışında kalitemizle markamızıgüçlendirerek dinamik, yenilikçi, ülkemizin ihracatına katkıda bulunan bir işletme olmaktır. Biyoteknik A.Ş. iş etiğinin getirdiği değerlere bağlı, hesap verilebilir, şeffaf ve her birimde adil yönetim anlayışı ile; yasa ve düzenlemelerle tam uyum içerisinde ilerleme hedefiyle, evrensel insan haklarının her ilkesini destekleyen bir anlayış olarak benimsediği iş yapış biçimiylesektöründeki birçok firmaya rol modellik yapmaktadır.

Kaynaklarını, tüm çalışanlarının aktif katılımıyla, “Kalite Yönetim Sistemi”nin şartlarına uygun verimli kullanılmasını sağlamaktadır.Tüm ekibimizi sürekli eğitimler ile destekleyerek, “Kalite Yönetim Sistemi”nin gelişen ve devamlı iyileşen bir sistem olmasını sağlamaktayız.Sektörümüzdeki yenilik ve gelişmeleri takip ederek, gerek çalışanlarımızın, gerekse müşterilerimizin fikirlerini değerlendirerek, katılımcı bir yaklaşımla sürekli gelişimi destekliyoruz.”

KTSO Başkanı Soner Ilık’da yaptığı konuşmasında Kırklareli ekonomisine sağladıkları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ederek, oda yönetimi olarak Kırklareli’ndeki istihdamın arttırılarak, ekonominin canlanması için bugüne kadar yapılan ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Önümüzdeki günlerde yapılabilecek olan ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.