Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, 22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanmakta olan “Vergi Haftası” kapsamında Kırklareli Defterdarlığı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy, Vergi Dairesi Müdürü Birol Güçkan, Muhasebe Müdürü Mustafa Sarıçiçek, Personel Müdürü İclal Aydın, Muhakemat Müdürü Av. Emrah Dedeoluk ve Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya makamlarında ziyaret edildi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy’un nezdinde tüm çalışanlarının “Vergi Haftası”nı kutlayarak üzerinde; “Kırklareli Defterdarlığı Personeli, 32. Vergi Haftası nedeniyle Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası sizin adınıza Elazığ Dutpınar Hatıra Ormanı’na 32 Adet Fidan bağışlanmıştır. Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak üzere yapılan bu katkıya vesile olduğunuz için teşekkür ederiz” yazılı sertifika takdim etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlandığını kaydetti.

* Başkan Soner Ilık; “Vergiler, halka sunulan hizmet giderlerinin karşılanmasında devletimizin en önemli gelir kaynağını oluşturmaktadır

Başkan Soner Ilık ziyarette yaptığı açıklamasında; “Vergi gelirleri tüm kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesinde gerekli olan ekonomik kaynağın sağlanmasında büyük önem taşımaktadır. Vergi Haftası’nın amacı, vatandaşlarımızın vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarını arttırmak, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da ülkenin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmaktır. Köklü bir Vergi Bilinci’nin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır. Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Ödemiş olduğumuz vergiler sonuçta hizmet olarak bizlere geri dönmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödeme gayreti içerisinde olmalıyız. Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda Vergi Bilinci’nin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir.

Kamu gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergiler, halka sunulan hizmet giderlerinin karşılanmasında devletimizin en önemli gelir kaynağını oluşturmaktadır. Eğitim, sağlık, güvenlik, sanayi, altyapı ve buna benzer birçok alanda kamusal hizmetlerin yapılabilmesi, yatırım ve diğer kalemlerin karşılanmasını sağlayan vergiler aynı zamanda büyümeye ve refaha da fayda sağlar. Geleceğe hep birlikte,  güvenli ve güçlü bir şekilde gidebilmek için ülkemizde yaşayan her bireye vergi bilincinin aşılanması önem taşımaktadır.

Vergi Haftası vesilesiyle Defterdarlık bünyesinde görev yapan tam personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, tüm vergi mükelleflerimize bol kazançlar dileriz” dedi.