Çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulunmak üzere Kırklareli’ye gelen İstanbul Konsoloslar Derneği Dönem Başkanı ve Hırvatistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec ile Başkonsolos Vekili Vesna Fabris, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Hırvat heyeti makamında ağırlayan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, ziyaretin ardından Başkonsolos Dr. Ivana Zerec ile Başkonsolos Vekili Vesna Fabris’e Kırklareli merkezde faaliyet gösteren Saranta Farmhouse ile Dönmez Çiftliği’ni gezdirdi.

Gerçekleştirilen geziye; KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık’ın daveti üzerine Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi’nde faaliyet gösteren Longosphere Glamping Konaklama Tesisi Sahibi Kınay Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Küçükkınay’da katıldı.

* Gezinin ilk durağı Saranta Farmhouse Çiftliği oldu

İlk olarak Saranta Farmhouse gerçekleştirilen ziyarette Başkonsolos Dr. Ivana Zerec ile Başkonsolos Vekili Vesna Fabris’e, Firma yetkilisi Hande Türköz tarafından işletme ile ilgili bilgiler verildi. İşletmenin her bir noktasını gezen Başkonsolos Dr. Ivana Zerec duyduğu hayranlığı dile getirerek emeği geçenleri tebrik etti. Hırvatistan’dan işletmeyi ziyaret etmek için gelecek olanlara yardımcı olacaklarını ifade etti. Firma yetkilisi Hande Türköz ile ortak yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşmelerde bulundu.

* Dönmez Çiftliği ziyaretinde firma sahibi Doğan Dönmez bilgilendirmede bulundu

Dönmez Çiftliği’ne gerçekleştirilen ziyarette, firma sahibi Doğan Dönmez tarafından Başkonsolos Dr. Ivana Zerec ile Başkonsolos Vekili Vesna Fabris’e işletme gezdirilerek işletme ile ilgili bilgiler verildi.

Kendilerine gösterilen misafirperverlikten çok memnun kaldıklarını ifade eden Başkonsolos Dr. Ivana Zerec, işletmelerle sık sık bir araya gelinmesinin ilişkilerin geliştirilmesi açısından çok büyük bir önem arz ettiğine vurgu yaptı. Kırklareli’nin çok çeşitli bir üretim şehri olduğunu belirten Başkonsolos Dr. Ivan Zerec, Hırvatistanlı yatırımcıların da Kırklareli’ye ilgisini arttırmak için çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, Kırklareli ile ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek istediklerini dile getirdi.