Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Alternatif Medya’yı yenilenen ofisinde ziyaret ederek, Kırklareli Alternatif Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emrah Yıldırım ile görüştü. Ziyarette; Alternatif Reklam ve Baskı Merkezi Müdürü Ufuk Çelik ile Trakya Dergi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Baycan’da yer aldı.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Doğru ve tarafsız bilginin en hızlı şekilde kamuoyuna ulaşmasında basın mensuplarımızın büyük payı vardır”

Doğru ve tarafsız bilgileri en hızlı şekilde kamuoyuna ulaştırmakta basın mensuplarının büyük bir görev üstlendiğini vurgulayan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Gazetecilik görevinin ilkeli ve tarafsız bir şekilde sürdürülmesi, kamuoyunun haber alma hakkı ile doğrudan ilişkilidir. Özellikle bilgi akışının çok hızlı olduğu günümüzde önemli olan gerekli bilgiye çok çabuk ulaşmanın yanında bu bilginin doğruluğudur. Doğru ve tarafsız bilginin en hızlı şekilde kamuoyuna ulaşmasında basın mensuplarımızın büyük payı vardır ve onların önemini göz ardı etmek mümkün değildir. Bu konuda ilimizdeki basın mensuplarımız üzerlerine düşen bu ulvi görevi en iyi şekilde yerine getirmektedirler.

Özellikle vatandaşlar ile kuruluşlar arasındaki köprünün kurulup sağlıklı işlemesini sağlayan, hizmet birimlerinin, halk tarafından talep edilen hizmetleri sunmasında itici güç olan, yapılan çalışmaların her aşamasını takip ederek, gerçek ve geniş bir kabulün oluşmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın işlevinin önemi tartışılmazdır. Yaptıkları bu özverili çalışmalarından dolayı sizin vesileniz ile ilimizde ve ülkemizde faaliyet gösteren, yerel ve ulusal basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kırklareli Alternatif Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emrah Yıldırım’da yaptığı açıklamasında; “Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Soner Ilık ile Meclis Başkanımız İsmail Hakkı Özsan, yenilenen ofisimizde bizleri ziyaret etti. Her iki değerli başkanımıza da ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.