Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu, Kırklareli’deki afet risklerinin azaltılması amacıyla, hedef ve eylemlerin görüşüldüğü Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in başkanlığında video konferans yöntemiyle yapılan “İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı” katıldı.

Gerçekleştirilen toplantı ile ilgili olarak açıklamada bulunan KTSO Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu şunları kaydetti:
“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatları ile 2021 yılı “Türkiye Afet Eğitimi Yılı” olarak belirlendi. İlimizde de Valiliğimiz tarafından bu kapsamda “Afet Eğitim Yılı Seferberliği” başlatıldı. Valimiz Osman Bilgin başkanlığında, İlçe Kaymakamları, Belediye Bakanları, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Temsilcileri’nin katılımı ile video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda, afetlere karşı alınacak önlemler değerlendirildi.

AFAD Kırklareli İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Kırklareli İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP)’ın bölümleri olan; ilin genel durumu, tehlike ve risk değerlendirmeleri, mevcut durum analizi, afet risk azaltma amaç, hedef ve eylemleriyle ilgili bilgiler verildi. İl Afet Risk Azaltma Planına yönelik katılımcılara bilgi verilen toplantıda, sonuç odaklı çözümlere ilişkin konular görüşüldü.”