Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, video konferans olarak gerçekleştirilen “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu 1. Türk Tarafı Toplantısı”na katıldı.

07 Ocak 2021 Perşembe günü saat 11.00’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Eş Başkanı ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya T.C. Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök ile Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Üyeleri katıldı.

Gerçekleştirilen ilk toplantıda TOBB İkili Odalar Sorumlusu Başak Onur; “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu”nun kuruluş amacı, yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verdi. Ayrıca, önümüzdeki döneme ilişkin çalışma öncelikleri hakkında üyelerin görüşleri, önerileri ve talepleri alınarak, Bulgaristan tarafıyla üzerinde tartışmak üzere bir eylem planı oluşturuldu.

* “Bulgaristan ile ticaret yapan üyelerimizin “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu”na kayıt yaptırmaları çok önemlidir”

Toplantının bölgemiz ekonomisinin gelişmesi açısından çok yararlı ve verimli geçtiğini ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yurtdışında muadili olan özel sektör kuruluşları ile kurumsal işbirliğini geliştirme çabaları kapsamında “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu” kuruldu. Bugün video konferans olarak “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu 1. Türk Tarafı Toplantısı”nı gerçekleştirerek, görüş, öneri ve taleplerimizi katılımcılar ile paylaştık. Bölgemiz ve ilimiz ekonomisine büyük katkısı olacağına inandığım “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu”na Odamıza kayıtlı üyelerimiz arasında Bulgaristan ile ticaret yapan firmaların kayıt yaptırmaları çok büyük bir önem taşımaktadır.

* “Foruma kayıt ücreti ve yıllık aidat ödemesi bulunmuyor”

Hem Türkiye’de hem de muhatap ülkede olmak üzere, mevcut koşullarda dikkate alınarak, geniş katılımlı etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinlikler ile Türk tarafı üyelerinin kendi aralarında hem de karşı kanat üyeleri ile bir araya gelmesine imkan sağlanacaktır. Düzenlenecek geniş katılımlı etkinliklerde, yine muhatap ülkenin resmi yetkilileri ve çeşitli sektörlerdeki firma temsilcileri ile ikili görüşme fırsatları sunulacak.

Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’na kayıt ücreti ve yıllık aidat ödemeleri bulunmamaktadır. Bulgaristan ile ticari ilişkileri bulunan üye firmalarımızın https://tobb.org.tr/IkiliOdalar/TurkiyeBulgaristanTSO/ linkinden Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıt yaptırmaları gerekmektedir.”