Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Anadolu Ajansı’nın (AA) “Yılın Fotoğrafları” Oylaması’na katıldı. Başkan Ilık, AA çalışanlarından fotoğraflar hakkında bilgi alarak, “Haber”, “Yaşam” ve “Spor” Kategorileri’ndeki fotoğrafları oyladı.

Başkan Ilık, Haber Kategorisi’nde Mehmet Emin Mengüarslan’ın “Mucizenin Adı Ayda”, Spor Kategorisi’nde Fecri Barlık’ın “Lastiklerden Voleybol Sahası”, Yaşam Kategorisi’nde ise Guillaume Payen’in “Bebeklere Siperlik” fotoğraflarından yana oyunu kullandı.

Başkan Ilık yaptığı açıklamasında, fotoğrafların bir birinden güzel olduğunu söyleyerek, seçim yaparken zorlandığını ifade etti. Seçkide yer alan fotoğrafların her birinin ayrı öyküsü olduğunu ifade eden Başkan Ilık, çalışmalarda emeği geçen Anadolu Ajansı çalışanlarına teşekkür etti.

İzmir’de tarifsiz acıların yaşandığı deprem bölgesinde 3 yaşındaki Ayda Gezgin ve Elif Perinçek, İdil Şirin, İnci Okan ile Günay Özışık gibi 107 kişi depremden saatler sonra enkazdan yaralı çıkarılarak hayata yeniden “merhaba” dedi. İzmir’deki depremin ardından 91 saat sonra Bayraklı ilçesindeki Rıza Bey Apartmanı enkazından 4 yaşındaki Ayda Gezgin sağ çıkarıldı. (ARŞİV – 03/11/2020) ( Mehmet Emin Mengüarslan – Anadolu Ajansı )
Tayland’ın başkenti Bangkok’taki bir hastanenin yeni doğan ünitesinde, yeni tip koronavirüsten korunmaları için bebeklere yüz siperliği takılarak önlem alınıyor. ( Guillaume Payen – Anadolu Ajansı )
Siirt’te bir grup çocuk, kendi imkanlarıyla araç lastiklerinden yaptıkları voleybol sahasında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında oyun oynayarak stres atıyor. Sahaya karton döşeyerek düşme anında dikenlerden korunmaya çalışan çocuklar, alanda sosyal mesafe kuralına uyarak ve maske takarak voleybol oynuyor, eğlenceli vakit geçiriyor. ( Fecri Barlık – Anadolu Ajansı )