Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO) lider ortaklığını yaptığı “Istranca Arıcılığının İklim Değişikliğine Adaptasyon Kapasitesinin Arttırılması” Projesi’nin imzaları KTSO Başkanı Soner Ilık ile Demirköy Bal Üreticileri Birliği Başkanı Emirhan Ünsür tarafından atıldı. İmza töreninde Demirköy Bal Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Hamdi Gülsoy’da yer aldı.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Projemiz ile Arıcılık’tan elde edilen gelir artacak”

Önemli bir geçim kaynağı olan Bal Üretimi’nin ilimizde arttırılması amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık; “Kırklareli’nde Arıcılığın sürdürülebilirliğinin sağlanması, Arıcılık üzerindeki iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla bu projeyi yapıyoruz. İlimizde Bal Üretimi özellikle Demirköy İlçemiz ve çevresinde önemli bir geçim kaynağı durumunda bulunuyor.

Demirköy İlçemiz ve çevresi bizim Oda olarak çok önem verdiğimiz bir bölgedir. Bu bölgenin ekonomik olarak kalkınmasının ve refah seviyesinin arttırılması amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda Demirköy Bal Üreticileri Birliği Başkanımız Emirhan Ünsür’ün büyük ilgi gösterdiği ve üstün gayret sarf ettiği bu proje ile birlikte başta Demirköy İlçemiz ve çevresindeki bölgeler olmak üzere ilimiz genelinde Arıcılık’tan elde edilen verimin ve gelirin arttırılmasını hedefliyoruz.

Kırklareli’nin tüm ilçeleri ile özellikle de Istranca Dağları’nı kapsayan, 150 bin Euro tutarındaki projemizin ilimiz Arıcılığının geliştirilerek, üretimden elde edilecek gelirlerin artmasına önemli katkıları olacağına inanıyoruz. Projemiz tüm Arıcılarımıza hayırlı olsun” dedi.