Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yurtdışında muadili olan özel sektör kuruluşları (Oda/Birlik/Federasyon) ile kurumsal işbirliğini geliştirme çabaları kapsamında, “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Formu” kuruldu.

İkili “Oda Forumları” kapsamında hem Türkiye’de hem de muhatap ülkede olmak üzere, mevcut koşullarda dikkate alınarak, geniş katılımlı etkinlikler düzenlenmekte olup, bu etkinlikler ile Türk tarafı üyelerinin kendi aralarında hem de karşı kanat üyeleri ile bir araya gelmesine imkan sağlamaktadır. Ayrıca düzenlenen geniş katılımlı etkinliklerde, yine muhatap ülkenin resmi yetkilileri ve çeşitli sektörlerdeki firma temsilcileri ile ikili görüşme fırsatları sunulmaktadır.

Odamıza kayıtlı üyelerimiz arasında Bulgaristan ile ticaret yapan firmaların “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Formu”na kayıt yaptırmaları önem arzetmektedir. “Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Formu”na kayıtlar ücreti ve yıllık aidat ödemeleri bulunmamaktadır.

Bulgaristan ile ticari ilişkileri bulunan üye firmalarımızın https://tobb.org.tr/IkiliOdalar/TurkiyeBulgaristanTSO/ linkinden Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıt yaptırmaları gerekmektedir.