Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne atanan Kırklarelili Prof. Dr. Sermet Koyuncu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Oda olarak ortak yapabileceğimiz çalışmaları görüştük”

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü sahibi Kırklarelili hemşehrimiz Prof. Dr. Sermet Koyuncu’ya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne atanmasından dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.  Kırklareli bölgemizde karşılıklı Toprak ve Süt Analizi yapılması hususunda görüş alışverişinde bulunduk. Oda olarak ortaklaşa yapabileceğimiz çalışmalar hakkında görüşmeler yaptık. Yeni görevinde başarı dileklerimizi ilettik” dedi.

* Prof. Dr. Sermet Koyuncu; “Hayırlı olsun ziyaretlerinden dolayı KTSO’nun değerli yöneticilerine teşekkür ederim”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan’ın gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Sermet Koyuncu; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama Merkezi 2004 yılında kurulmuş, Rektörlük bünyesinde faaliyet gösteren bir birimdir. Faaliyetlerini merkezi bir organizasyon çerçevesinde düzenleyerek yaratıcı, verimli bir araştırma ortamı oluşturmaktadır. Merkezimizin öncelikli amacı; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale ve çevresine de hizmet verebilecek şekilde, katma değeri yüksek, üretim ve tasarım aşamalarında yüksek teknoloji gerektiren yeni ürün ve malzemeleri geliştirmek; araştırmacı bilim insanlarının birbiriyle bağlantılı ve de disiplinler arası çalışmaya olanak sağlayan bilim dallarında çalışma yapmak; yörenin sanayiici ve girişimcilerinin ileri teknolojilere dayalı her türlü ürün, süreç ve malzeme bilgisi ihtiyaçlarına cevap verebilmek; merkez olanaklarını kullanarak yüksek lisans/doktora öğrencilerini bilimsel-teknolojik çalışmalar yapmasını sağlamak ve bu öğrencileri eğitmek, yönlendirmek ve yetiştirmektir.
Gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimiz; Üniversitemizdeki Bilimsel ve Teknolojik Ar-Ge Araştırmaları’na hizmet vermek. Sanayi’deki Ar-Ge Çalışmaları’na hizmet vermek. Disiplinler arası proje üretme ilişkilerini geliştirmek. Sanayinin ihtiyacı olan konularda ortak projeler üretmek.  Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar için rekabete dayalı, etkin, verimli araştırma ortamı ve imkanları oluşturmaktır.

Bu kapsamda Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli yöneticileri ile görüşmelerde bulunduk. Önümüzdeki günlerde yapılabilecek olan ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yaptık. Kendilerine gerçekleştirmiş oldukları hayırlı olsun ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.