Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile Kırklareli merkez ilçe Yayla Mahallesi Dodoğlu Konağı’nda hizmete giren Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’nin açılış törenine katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in konuşmalarının ardından ofis binasının açılışı gerçekleştirildi.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Aynı zamanda Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi de olan KTSO Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında; “Kırklareli’nin önemli bir tarım, turizm ve sanayide ivme kazanan bir şehir. Trakya Kalkınma Ajansı’nın ve yerel paydaşların çabasıyla ilimizde birçok yapı yok olmaktan kurtuldu. Yatırım Ofisi’nin yer aldığı Dodoğlu Konağı en güzel örneklerden birisini oluşturuyor. 150 yıllık geçmişe sahip bu konak ilimizin en varlıklı insanı olarak bilinen bir Rum tüccarı tarafından inşa ettirilmiş. 2011 yılında bu konağı yıkılmaya yüz tutmuşken Ajansımız satın alarak, yaklaşık 1,5 milyon lira maliyetle aslına uygun şekilde restore ettirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Ofisi hem ilimizin tarihi mirasının yaşamasına katkı verip hem de hizmetlerini bu tarihi binanın ev sahipliğinde yerine getiriyor. Binanın içinde Turizm Bilgilendirme Ofisi de yer alıyor. Şehrimize ve gelecek nesillere kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.