Esnafın suyuna alenen “İNDİRİM yerine BİNDİRİM” yapacağız diyen Kırklareli Belediye Başkanı’nın aldırmış olduğu, su faturalarınıza yapılan USULSÜZ, HUKUKSUZ ve VİCDANSIZ ZAM kararını iptal ettirmenin gururunu siz değerli üye ve esnaflarımızla paylaşıyoruz.

* Tartışmaya son noktayı yüce TÜRK ADALETİ koydu

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm itirazlarımıza rağmen, Kırklareli Belediyesi’nin pandemi döneminde aldığı kararla hayata geçirdiği ve esnafın suyuna neredeyse 3 katına kadar zamlı fiyat getiren Kademeli Tarife Uygulamasını İstanbul Bölge İdare Mahkemesi HUKUKSUZ bulmuş, KESİN OLARAK YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERMİŞTİR.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak, üyelerimizin ve Kırklareli esnafının açıkça zararına olan bu karara “Toplum sağlığını korumak adına hijyen tedbirlerinin ve su tüketiminin arttığı pandemi döneminde işyerleri için su birim fiyatlarına zam yapmak vicdansızlıktır.” diyerek itiraz etmiştik. Ancak yetkili merciler haklı itirazımıza kulaklarını tıkamıştı. Üyelerinin hak ve menfaatlerini savunmak yerine zam kararından yana tavır alan Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı, Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı ile 8 Meslek Odası Başkanı ve Kırklareli Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı “KTSO Başkanı Soner Ilık’ı esefle kınıyoruz” başlıklı basiretsiz ve mesnetsiz ifadelerle dolu bir basın açıklaması yayınlayarak belediyenin kararını canı gönülden desteklemişler, KTSO Başkanı Soner Ilık’ı bölücülük ve Kırklareli halkının mutluluğuna gölge düşürmekle suçlamışlardı.

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 6. İdare Dava Dairesi 2020/1028 sayılı kararıyla belediyenin bu hukuksuz kararının yürütmesini oy birliği ve geri döndürülemez bir şekilde kesin olarak durdurdu.

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nin bu kararının üyelerimiz ve esnafımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, haklarının, kanunun Odamıza vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyor, 10 Oda Başkanı ve 1 Kooperatif Başkanının süreç içindeki bu tavırlarını basiretli tacir ve esnafımızın takdirlerine bırakıyoruz.

Üyelerimizin ve Kırklareli esnafının zararına olacak her türlü kararın karşısında dimdik durarak doğruyu savunmak Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak en temel görevimizdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

KTSO Yönetim Kurulu