S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Başkanlığı’na yeni seçilen Tacettin Kolay, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık’ı ziyaret etti. Ziyarette; Kooperatif Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, Muhasip Üye Nejdet Tuna, Katip Üye Necdet Pınarbaşı ile Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Özen’de yer aldı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Başkanlığı’na yeni seçilen Tacettin Kolay ile Yönetim Kurulu’nda yer alanları tebrik ederek yapacakları çalışmalarında başarılar diledi.

* “Tarımın gelişmesinde Sulama Kooperatifleri büyük rol oynuyor”

Sulama Kooperatifleri’nin kırsal bölgelerde tarımın gelişmesi açısından çok önem arz ettiğini ifade eden Başkan Ilık şunları kaydetti:

“Sulama kooperatifleri yer altı ve yer üstü su kaynaklarından organize olarak faydalanmak isteyen çiftçilerin ekonomik güçlerini birleştirerek kurdukları örgütlerdir. Sulama tesisi, birçok çiftçinin aynı su kaynağından (nehir, gölet, kanal, artezyen, kuyu v.b.) yararlanmalarını gerektiriyorsa, bu durumda, gerek her çiftçinin kullanacağı su miktarını gerekse su alma sırasını düzenlemek amacıyla bir sulama kooperatifinin kurulmasına gereksinme vardır. Sulama kooperatifleri, şebeke verimliliğini yükseltmekle ve sulama için gerekli olan yardımcı hizmetleri sağlamakla beraber, diğer tarım kooperatiflerinin görevleri arasında yer alan temin, tedarik ve pazarlama gibi hizmetleri de yerine getirerek çok amaçlı kooperatif olarak çalışmaktadır. Bu nedenle Sulama Kooperatifleri tarımın gelişmesinde büyük rol oynamaktadır.”

S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Tacettin Kolay, KTSO Başkanı Soner Ilık’a köylerinde gerçekleştirilen Kooperatif ve Kooperatifçilik çalışmalarına ilişkin bilgiler aktardı. KTSO Başkanı Soner Ilık, Kırklareli’deki Coronovirüs Salgını dolayısıyla meydana gelen güncel ekonomik durum, ildeki sanayi ve ticaret faaliyetleri ile Odanın yakın dönemdeki çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.