Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çidem’i makamında ağırladı.

Kırklareli il genelinde ve Trakya Bölgesi’nde yaşanan çevresel sorunlarla ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunan Kırklareli Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çidem, bu sorunların çözümü için Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte her türlü çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Çevre sorunları, genellikle insan kaynaklı etkenlerin doğal dengeleri bozmasıyla ortaya çıkmaya başlamıştır”

Canlıların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesinin ancak sağlıklı bir çevre ile mümkün olabileceğini ifade eden Kırklareli Ticaret ev Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Bir başka deyişle çevre, bir canlının var olduğu ortam ya da koşullardır. O nedenle canlıların sağlıklı bir yaşam sürdürmesi, ancak sağlıklı bir çevreyle mümkündür. Bir ilişkiler sistemi olan çevrenin bozulması ve çevre sorunlarının ortaya çıkması, genellikle insan kaynaklı etkenlerin doğal dengeleri bozmasıyla başlamıştır. İnsan yaşamı çeşitli dengeler üzerine kurulmuştur. İnsanın çevresiyle oluşturduğu doğal dengeyi meydana getiren zincirin halkalarında meydana gelen kopmalar, zincirin tümünü etkileyip, bu dengenin bozulmasına sebep olmakta ve çevre sorunlarını oluşturmaktadır. Bizde Oda olarak bu sorunların çözümü için Kırklareli Kent Konseyi tarafından yapılacak çalışmalarda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.