Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Üyeleri; Ertan Özbek, Hüsnü Güngör Akarca ile Ahmet Eroğlu, T.C.Kırklareli Valiliği’nin himayesinde Karakoç Köyü yetiştiricilerinden Mesut Dirin’e ait işletmede gerçekleştirilen “Köyümde Yaşamak İçin 1 Sürü Nedenim Var” Protokolü’nün imza törenine katıldı.

07 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 14.00’te düzenlenen törende; Kırklareli Valisi Osman Bilgin, T.C. Ziraat Bankası Bölge Müdürü Necati Sacıhan, Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Funda Eylem Özel, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Başkanları ile Hayvan Yetiştiricileri İşletme Sahipleri yer aldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından projenin tanıtımı ile ilgili bilgileri Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Veteriner Hekim Onur Karadağ yaptı. Kırklareli Valisi Osman Bilgin, T.C. Ziraat Bankası Bölge Müdürü Necati Sacıhan, Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Funda Eylem Özel ile Kırklareli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Oral’da birer konuşma gerçekleştirdi.

Küçükbaş Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması, kırsal gelir kaynaklarının artırılması, köyden kente göçün önşenmesi amacıyla Küçükbaş Üretim Modeli temelinde hazırlanan “Köyümde Yaşamak İçin 1 Sürü Nedenim Var” Protokolü, Kırklareli Valisi Osman Bilgin ile T.C. Ziraat Bankası Bölge Müdürü Necati Sacıhan tarafından imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından Kırklareli Valisi Osman Bilgin ile T.C. Ziraat Bankası Bölge Müdürü Necati Sacıhan törene katılan yetiştiricilerle sohbet yaparak, sorunlarını ve isteklerini dinledi. Törenin bitiminde işletme sahibi Mesut Dirin ile birlikte işletme yerleşkesini gezen Vali Bilgin ve beraberindekiler işletmedeki faaliyetler hakkında bilgiler aldı.