Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli merkez ilçede yayınlanmakta olan Kırklareli Güncel Gazetesi’ni ziyaret ederek, Gazete İmtiyaz Sahibi Ömer Faruk Özbay ile Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Uçar’ın 14. Kuruluş Yıldönümü’nü kutladı.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler”

Gazeteciliğin; kamuoyunu bilgilendirmek adına özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri göz önünde bulundurarak, tarafsızlık, objektiflik ile doğru haber verme gibi değerleri kapsayan önemli bir meslek olduğunu belirten KTSO Başkanı Soner Ilık; “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan Gazetecilik, ideal mânâda haberin doğrusunun insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.

Gazetecilik, bir iş ve meslek olmakla birlikte aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmetidir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteciler, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basının, ülkemizin demokratik gelişimine katkıları büyüktür. Türk basını, ülkemizin kalkınma ve gelişme sürecinde bilgilendirme yoluyla kamuoyu oluşturma görevini yerine getirerek, demokrasinin vazgeçilmez temel unsurları arasında layık olduğu yeri almıştır.

Bu çerçeve içerisinde Kırklareli merkez ilçede 14 yıldan beridir kesintisiz bir şekilde yayınlanmakta olan Kırklareli Güncel Gazetesi’nin 14. Kuruluş Yılı’nı, İmtiyaz Sahibi Ömer Faruk Özbay beyin şahsında tüm çalışanlarını kutlar, nice uzun yayın hayatı dilerim” dedi.

Kırklareli Güncel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ömer Faruk Özbay’da gerçekleştirdikleri ziyaretten ve iyi dileklerinden dolayı Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan’a teşekkür ederek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.