Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KTSO) “Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavı”na girip başarılı olan 15 kişiye düzenlenen tören ile sertifikaları verildi.

15 Eylül 2020 Salı günü Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen Sertifika Töreni’ne; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan ile kursiyerler katıldı.

Sertifika Töreni öncesinde bir konuşma yapan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yürütülen “Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları” 22-23-24 Ağustos 2020 tarihlerinde Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Yazılı, Eski Sanayi Sitesi’nde Uygulamalı olarak yapıldı.

TOBB MEYBEM Değerlendiricisi Ercan Şimşir tarafından 30 Aday; Motorlu Kara Taşıtı Satın Alma İşlemleri, Satın Alınan Araçları Satışa Hazırlama ve Satış İşlemlerini İçeren Yazılı Sınava tabi tutuldu. Yazılı sınavın ardından Yaman Oto’da Uygulamalı Sınav yapıldı.

Yapılan Yazılı ve Sözlü Sınavlarda başarı olup Yetki Belgesi almaya hak kazanan 15 Kursiyerimiz için Sertifika Töreni düzenledik. Başarılı olan kursiyerlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık’ın konuşmasının ardından başarılı olanlara sertifikaları verildi.