Covid-19 Salgını dolayısıyla umduğunu bulamayan ve satış yapamayan Kırtasiyeci esnafına destek çıkılması için velilere çağrıda bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Pandemi döneminde yeterince kazanç elde eden market zincirleri, aylardır okulların kapalı olması nedeniyle iş yapamayan kırtasiyelerin de işine el atarak okul malzemesi satışı yapıyorlar. Gelin, bu yıl bir farkındalık yaratıp tüm okul ihtiyaçlarımızı Kırtasiye esnafımızdan alarak onlara destek olalım. Her zaman ihtiyaç duyduğunuz küçük esnaf, hep birlikte vereceğimiz destekle ayakta kalacak” dedi.

* “Kırtasiye esnafımıza sahip çıkılması için destek bekliyoruz”

Kırtasiye malzemelerinin zincir marketlerden değil kırtasiyelerden alınarak yerel esnafa sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapan KTSO Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Biz Covid-19 Salgını’ndan olumsuz etkilenen Kırtasiye esnafımıza gerçekten sahip çıkılması noktasında; halkımızdan, öğrencilerimizden, okul yönetici ve öğretmenlerinden destek bekliyoruz. Kırtasiye konusunda her gün sabahtan akşama kadar hizmet veren Kırtasiyeci esnafımıza destek olsunlar. Kırtasiye malzemelerini tereddüt etmeden kırtasiyelerden alsınlar. Halkımızın destek vermesi için Kırtasiye esnafımıza sahip çıkılması için çağrıda bulunuyorum. Birçok kalemlerde satış yapan zincir marketlerinin eğitim-öğretimin başladığı bu günlerde yoğun bir şekilde okul malzemesi satması, Kırtasiye esnafımıza sıkıntı veriyor. Kırtasiye esnafımıza ciddi zararları oluyor. Lütfen esnafımıza sahip çıkalım.”