Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, KTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Acar, Tarım-Hayvancılık-Zahire işkolunda hizmet veren üyelerin oluşturduğu 4. Meslek Komitesi Başkanı Emre Tuna ile Başkan Yardımcısı İbrahim Baykal, 2020 Yılı Ayçiçek Alım Sezonu’nun başlaması dolayısıyla MYSİLO Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin Kırklareli Şubesi’ne “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Fiziksel dağıtımın en önemli fonksiyonlarından birisi depolamadır”

Lisanslı Depoculuğun çok önemli olduğunu vurgulayan KTSO Başkanı Soner Ilık; “Günümüzde işletmelerin rekabet üstünlüğünü koruyabilmeleri, varlıklarını devam ettirebilmeleri, farklı stratejiler geliştirerek pazar paylarını ve piyasa değerlerini arttırabilmeleri fiziksel dağıtım sürecine verilen öneme bağlı olmaktadır. Fiziksel dağıtımın en önemli fonksiyonlarından birisi depolamadır. Depolama sistemlerinin iyi tanımlanması ve hangi mamullerin nasıl depolanacağının bilinmesi, mamulleri depolardan ve depoda gerekli yerlere iletirken günümüz için çok değerli olan zaman tasarrufunu sağlamaya yardımcı olmaktadır. Özelikle tarımsal mamullerin çok çabuk bozulabilen mamuller olması nedeniyle depolama koşullarının buna dikkat edilerek yapılması gerekmektedir.

2020 Yılı Ayçiçek Alım Sezonu’nun başlaması dolayısıyla “Hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirdiğimiz MYSİLO Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin Kırklareli Şubesi’ni gezerek Genel Müdür Yardımcısı Mesut Özbalcı beyden bilgiler aldık. Yaptığımız gezi ve bilgilenmede yukarıda belirttiğim hususlara bu işletmede harfiyen uyulduğunu görmek bizlere mutluluk verdi. Bu vesile ile tüm üreticilerimize bol bereketli bir hasat sezonu diliyoruz” dedi.

* Genel Müdür Yardımcısı Mesut Özbalcı; “Üreticilerimizin ürünlerini el üstünde tutuyoruz”

Kırklareli merkez ilçe Karahıdır Mahallesi Edirne Caddesi üzerinde hizmet veren MYSİLO Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcısı Mesut Özbalcı, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ve beraberindekilere işletme ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Türkiye’nin en büyük lisanslı depoculuk olma yolunda ilerleyen MYSİLO Tarım Ürünleri, Kırklareli merkez ilçede bulunan tesisimizde toplamda 18 adet depo bulunup toplam kapasitemiz 55.000 Ton’dur. Tesisimizde Arpa, Buğday ve Mısır alımı yapılmakta olup Mısır Kurutma Makinesi bulunmaktadır. Ayrıca ürünlerin hızlıca depolara aktarılabilmesi için kullandığımız 2 adet boşaltma çukuru bulunmaktadır. Lisanslı depoculuk tesisimiz teknik özellikleri bakımından birçok modern özelliklere sahiptir. Homojen numune alımını sağlamak için 2 adet otomatik sonda sistemimiz, ürünlerin kalitesinin korunması için modern donanımlara sahip havalandırma ve ilaçlama sistemimiz mevcuttur. Üreticilerimizin ürünlerini el üstünde tutuyoruz.”