Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, kırgınlık ve küskünlüklerin sona erdiği, sevginin, saygının hoşgörünün ve kardeşliğin zirveleştiği, milletçe birlik ve beraberliğin dayanışmanın en güzel örneğinin gösterildiği bir Kurban Bayramı’nı daha kutlamanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade ederek, bayramın mutluluk ve başarı getirmesi temennisinde bulundu.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Bayramlaşmak; barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında bayramların, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günler olduğunu ifade eden Başkan Ilık; “Bir kez daha Mübarek Kurban Bayramı’nı idrak etmenin sevincini, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Bayramlaşmak barışmaktır, bayramlaşmak kucaklaşmaktır, bayramlaşmak yardımlaşmaktır. Bayramlar; sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Bayram, paylaştıkça anlam kazanır. Onun için gelin, bu mübarek Kurban Bayramı’nda birbirimize daha bir candan sarılalım, birbirimizin yaralarını saralım, birbirimizin imdadına koşalım, sevinçte de kederde de bir olduğumuzu gösterelim. Çünkü bayramlar bunun için vardır.

Bizler ulus olarak birlik ve beraberlik içerisinde kenetlendiğimiz sürece aşamayacağımız sorun, başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. Güçlü ve büyük Türkiye için, güçlü bir ekonomi için, üretim ve istihdamımızı arttırabilmemiz için bir olmak, birlikte hareket etmek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın bütün bu güzelliklere vesile olması dileğimle başta Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ve ülkemizin güvenliği için 24 saat görev başında bulunan Güvenlik Güçlerimiz olmak üzere üyelerimizin ve tüm halkımızın kurban bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.