Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi’nde gerçekleştirilen Trakya Kalkınma Ajansı’nın (TRAKYAKA) Temmuz Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

28 Temmuz 2020 Salı günü Longosphere Glamping Konaklama Tesisi’nde yapılan toplantıya; Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bilgin, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım,  Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Aydın Karakoç, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Kalkınma Ajansı uzmanları katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Ajans Yönetim Kurulu Toplantısı Genel Sekreter Mahmut Şahin’in gündemi arz etmesiyle başladı. Ajansın Avrupa Birliği Hibe Programı’na başvuruda bulunması ve Avrupa Komisyonu Sistemi’ne kayıt olması hususunda görüş birliğine varılmasının ardından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın  ilgili yazısı gereği; İllerde kamuya veya özel sektöre ait tüm atıl tesislerin yakından takip edilmesi ve bu tesislerin sahip olduğu özellikler itibarıyla hangi sektörde değerlendirilebileceği ile ilgili çalışma yapılması konusunda ilgili kurum ve kuruluşlara yaz gönderilmesine karar verildi.

Toplantının sona ermesinin ardından Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan ve toplantının da yapıldığı Longosphere Glamping Konaklama Tesisi’ni ziyaret etti. Yetkililerden bilgiler aldı. Yönetim Kurulu üyeleri toplantının yapıldığı yerden ayrılarak Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Doğa Koruma Milli Parklar Kırklareli Şube Müdürlüğü’nün hazırladığı proje kapsamında yapılan “Kuş Gözlem Kulesi”nden çevreyi izledi.