Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu, KTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Özbek, Ahmet Eroğlu ile KTSO Meclis Üyesi Mehmet Ecer, Kırklareli Valiliği tarafından 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri’ne katıldı.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz”

Her zaman demokrasinin, milletin ve devletin yanında olduklarını belirten KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “15Temmuz’da darbe bildirisi okunduğunda “Milletin İradesi ve Demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımıyorum. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür” diyerek harekete geçen İlk Meslek Örgütü’nün bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Bugünde hain darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini şiar edinen bir camia olarak demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.

100 sene önce kahraman ecdadımız “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek İstiklal Harbi’nin adeta ilk kıvılcımını yakmıştı. 15 Temmuz 2016 gecesi aynı ilkeyle ve birlikte hareket eden Türk Milleti bir büyük felaketin önüne geçmiş oldu.

Türk iş dünyası olarak, aynı ruh, aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de, yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız.

Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin Kahraman Şehitleri’ne Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, Gazilerimizi minnetle anıyoruz” dedi.