* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), 20. Edirne Kırkpınar Tarım, Hayvancılık, Gıda ve Sanayi Fuarı”na katılarak açtığı stantta Kırklareli Beyaz Peyniri ile Kırklareli Hardaliyesi’ni tanıttı.

Edirne’de her yıl Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile açılan “Kırkpınar Tarım, Hayvancılık, Gıda ve Sanayi Fuarı”, Korona Virüsü Salgını nedeniyle güreşlerin ertelenmesinin ardından 01 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 19.00’da alınan tedbirlerle açıldı. Türkiye’de yeni normalleşme sürecinde açılan ilk fuar olduğu açıklanan “Kırkpınar Tarım, Hayvancılık, Gıda ve Sanayi Fuarı”nda üreticiler için yeni ekipmanlar sergilenirken; fuar girişinde ateş ölçümü ve maske dağıtımı yapıldı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin düzenlendiği Sarayiçi bölgesi giriş bölümünde; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen fuarın açılış törenine; Edirne Vali Vekili Dr. Yusuf Güler, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Volkan Türk Vural, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ile sektör temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

20’nin üzerinde firmanın ürünleriyle katıldığı fuarın açılış konuşmasını Renkli Fuarcılık Genel Müdürü Umut Güngör yaptı. Güngör, Türkiye’de başlatılan yeni normalleşme süreciyle birlikte “Kırkpınar Tarım, Hayvancılık, Gıda ve Sanayi Fuarı”nın Türkiye’de ilk açılan fuar olduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Edirne Vali Vekili Dr. Yusuf Güler ve beraberindekiler daha sonra stantları gezdiler. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından açılan stantta yer alan Kırklareli Hardaliyesi ve Kırklareli Beyaz Peyniri’nin tadına bakan  Edirne Vali Vekili Dr. Yusuf Güler ve beraberindekilere Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) personeli tarafından bilgiler verildi.

Katılımcılar, fuara katılan firmaların stantlarını gezerek, yeni ekipmanları incelediler. Fuar, 5 Temmuz 2020 Pazar gününe kadar açık kalacak.