Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan Dereköy Sınır Kapısı’nda sürdürülen tadilat çalışmalarını Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) Kapıkule İşletme Müdürü Ertuğrul Irkıçatal ve Dereköy Gümrük Müdürü Kemal Emiroğlu ile birlikte yerinde inceledi.

Dereköy Gümrük Müdürü Kemal Emiroğlu ile birlikte tadilat çalışmalarının yapıldığı binaları ve gümrük sahasını gezen Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) Kapıkule İşletme Müdürü Ertuğrul Irkıçatal yapımı üstlenen firma yetkililerinden yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgiler aldı.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Dereköy Gümrük Kapımızdaki modernizasyon çalışmalarında sona geliniyor”

Dereköy Gümrük Kapısı’nı modern bir görüntüye kavuşturmak için çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Dereköy Sınır Kapımız da yapılan modernizasyon çalışmaları için maddi kaynak sağlandı. Yıllardır ilimizin ihtiyacı olan modern bir tesisi Kırklareli’mize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız taleplerimizi dikkate alarak ilimizin ihtiyacı olan bu önemli yatırımın ilimize kazandırılmasında büyük emek ve destekleri olan Türkiye Odalar ve Borsalar birliği (TOBB) Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz.

Ülkemizde modernize edilmemiş çok az sayıda sınır kapısı kalmıştı, bunlardan biride Dereköy Gümrük Kapımızdı. Ülkemizi ziyaret eden turistleri karşılama noktamızın bu eski görünümünden kurtulması ve hizmet kalitesinin gelişecek olması ilimiz ve ülkemizin imajı için çok önemli. Modernizasyon Projesi için sadece Odamıza kayıtlı olan firmaların katılımı ile ihale yapılarak çalışmalara başlandı. Bizde inşaat sürecini yakından takip ediyoruz. Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı olan Dereköy Gümrük Kapımız ülkemizdeki diğer Gümrük Kapıları gibi modern mimarisi, yeni yüzü ve kaliteli hizmetiyle yabancıların gözünde güzel bir intiba oluşturacak. Yüklenici firma en hızlı şekilde tamamlamak için çalışıyor. Kapımızda yeni yüzü ile hizmet vermek için sona geliniyor” dedi.