Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi’nde gerçekleştirilen Trakya Kalkınma Ajansı’nın (TRAKYAKA) Haziran Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

11 Haziran 2020 Perşembe günü Kaptan Demir Çelik Fabrikası’nda gerçekleşen toplantıya; Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım,  Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Aydın Karakoç, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Kalkınma Ajansı Uzmanları da katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Ajans Yönetim Kurulu Toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in gündemi arz etmesiyle başladı. 2020 Yılı Fizibilite Destek Programı ile “Ulusal ve Uluslararası Hibe Programları” kapsamında başvuruların yönetilmesi konularının görüşülmesinin ardından toplantı dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi.

Toplantı sonrasında Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Marmara Ereğlisi’nde bulunan Kaptan Demir Çelik Üretim Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu fabrikanın çalışmaları hakkında Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Çebi ile Martaş Liman Genel Müdürü ve Marsad Başkanı Orhan Çebi’den bilgiler aldı.