Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık ile Şekerbank Kırklareli Şube Müdürü Muhiddin Oruç tarafından 05 Haziran 2020 Cuma günü düzenlenen tören ile Oda üyelerine yönelik “KOBİ Destek Kredisi” Protokolü’ne imzalar atıldı.

* KTSO Başkanı Ilık; “Oda üyelerimiz finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecek”

Oda üyelerini kapsayan protokol ile Aylık Eşit Taksit Ödemeli, 3 Ay Ödemesiz 48 aya varan vadelerle KOBİ Destek Kredisi seçeneği sunulduğunu ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık; “Şekerbank Kırklareli Şubesi ile Odamız üyelerini kapsayan “KOBİ Destek Kredisi” Protokolü imzaladık. Odamıza kayıtlı işletmeler, Aylık Eşit Taksit Ödemeli 3 Ay Ödemesiz 0.79’dan başlayan faiz oranı ile 48 aya varan vade seçenekleriyle finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Odamız tarafından bankaya yönlendirilecek firmalarla ilgili nihai karar, kendi kredilendirme esasları dahilinde bankalar tarafından verilecek. Kredi değerlendirmesi firmalarımızın finansal yapısı çerçevesine yapılacak. Kredilendirme limitleri ve teminatlandırmalar, banka kredi limit ve teminat tahsis yetkileri kapsamında oluşturulacaktır. Banka tarafından uygun görülen firmalarımıza belirtilen şartlar dahilinde kredi kullandırılabilecek. Şekerbank ile imzaladığımız protokolün geçerlilik süresi imzayı attığımız bugünden itibaren 1 yıl (05 Haziran 2021 tarihine kadar) geçerli olacaktır. Tüm üyelerimize hayırlı olsun” dedi.

* Şekerbank Kırklareli Şube Müdürü Oruç; “Yerel işletmelerimizin her zaman yanındayız”

Firmaların her zaman yanında olduklarını belirten Şekerbank Kırklareli Şube Müdürü Oruç; “Türkiye’nin kalkınmasında büyük rol oynadığına inandığımız yerel işletmelerin, Şekerbank’ın desteği ile büyümesini ve onların bankası olmayı istiyoruz. Bu doğrultuda hazırladığımız KOBİ Destek Kredi Paketi ile işletmelere, Aylık Eşit Taksit Ödemeli 3 Ay Ödemesiz 0.79’dan başlayan faiz oranı ile 48 aya varan vade seçenekleriyle finansman ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunuyoruz” dedi.