Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık ile KTSO Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan Dereköy Sınır Kapısı’nda sürdürülen tadilat çalışmalarını yerinde inceledi.

Dereköy Gümrük Müdürü Kemal Emiroğlu’nu makamında ziyaret eden Ilık ve Keser daha sonra Müdür Emiroğlu ile birlikte tadilat çalışmalarının yapıldığı binaları ve gümrük sahasını gezerek, yapımı üstlenen firma yetkililerinden bilgiler aldı.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı Dereköy Gümrük Kapımız yeni yüzü ile hizmet vermeye hazırlanıyor”

Çalışmaların hızla devam ettiğini ve yakın zamanda tamamlanarak Dereköy Gümrük Kapısı’nın modern bir görüntüye kavuşacağını ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık; “Modernizasyon çalışmaları için maddi kaynak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından sağlandı. Taleplerimizi dikkate alarak ilimizin ihtiyacı olan bu önemli yatırım kararını veren TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Yıllardır ilimizin ihtiyacı olan modern bir tesisi Kırklareli’mize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Ülkemizi ziyaret eden turistleri karşılama noktamızın bu eski görünümünden kurtulması ve hizmet kalitesinin gelişecek olması ilimiz ve ülkemizin imajı için çok önemli. Ülkemizde modernize edilmemiş çok az sayıda sınır kapısı kalmıştı, bunlardan biride Dereköy Gümrük Kapımızdı.

Modernizasyon Projesi için sadece Odamıza kayıtlı olan firmaların katılımı ile ihale yapılarak çalışmalara başlandı. Bizde inşaat sürecini yakından takip ediyoruz. Yüklenici firma en hızlı şekilde tamamlamak için çalışıyor. Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı olan Dereköy Gümrük Kapımız ülkemizdeki diğer Gümrük Kapıları gibi modern mimarisi, yeni yüzü ve kaliteli hizmetiyle yabancıların gözünde güzel bir intiba oluşturacak” dedi.