Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”  dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak, emek ve alınterleriyle gece-gündüz çalışan tüm işçi ve emekçilerin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutladı.
KTSO Başkanı Ilık yayınladığı mesajında şunları kaydetti:
“Günümüzün bu zor ekonomik koşullarında alın terleriyle, hayat şartları ile mücadele ederek ekmeklerini kazanmaya çalışan tüm işçilerimiz, çalışanlarımız bizim için birer kahramandır. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında büyük payı bulunan işçilerimiz ve işverenlerimizin birlikteliği üretim mücadelemizin en büyük gücüdür. Bu birliktelik, ekip ve dayanışma ruhu, geleceğimizin teminatıdır. İşçi kardeşlerimiz, sanayicilerimiz, girişimcilerimiz birbirinden ayrı düşünülemez. Oda olarak bizim de amacımız, işçisiyle, esnafıyla, memuruyla, genciyle, yaşlısıyla kısacası tüm halkımızın arasındaki bütünleşme köprüsünü kurmak, sosyal barışın ve çalışma barışının sağlandığı güzel günleri yaşatabilmektir.

Türkiye, Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği uygarlık hedefine emekçi, girişimci dayanışması birlikteliğiyle yürüyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle emek ve dayanışmanın sembolü de olan bu günün, tüm işçi ve emekçi kardeşlerimize kutlu olmasını temenni ediyor, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum.”