Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Kuruluşu’nun 100. Yıldönümü ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının milletimiz açısından bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan KTSO Başkanı Ilık; “100 yıl önce açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet iradesiyle aldığı kararlar ve attığı önemli adımlarla kurtuluşun mihenk taşı olmuştur. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” anlayışıyla hareket eden bu millet kendi kaderini, kendi geleceğini, kendi iradesiyle tayin etmiş, Cumhuriyet’in temellerini atmıştır.

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”dır. Her bir çocuk ülkemizin parlak geleceğinin, refahının teminatıdır. Bugünün çocukları yarının Bilim İnsanları, Öğretmenleri, Mühendisleri, Vekilleri olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” veciz sözleri çok değerlidir..

Bugünün yöneticileri olarak yarının çocuklarına borcumuz var. Bütün amacımız ve hedefimiz çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak, kendilerini geliştirebilecekleri, mutlu olabilecekleri bir ortam sağlamak Gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayan çocuklarımızla muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağız. Iskaladığımız, geriden takip ettiğimiz birçok yeniliği gözleri ışık saçan çocuklarımızla, gençlerimizle artık bizler üretecek, bizler icat edeceğiz. Bu ülkenin parlak zekalı çocuklarına inancımız tamdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere TBMM’nin kuruluşunda yer alan, emeği geçenleri rahmet ve minnetle anıyor; en değerli varlığımız olan çocuklarımızın bayramını kutluyor, bu güzel vesile ile tüm dünya çocuklarına sağlık, mutluluk, barış ve kardeşlik dolu günler diliyorum” dedi.