Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Üyeleri; son ay SGK Hizmet Dökümü’nü belgelendirmeleri şartı ile yanlarında çalıştırdıkları personel sayısı kadar Maske’yi 18-19 Nisan 2020 Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-14.00 saatleri arasında Oda’dan Ücretsiz olarak temin edebilecek.

* “Üyelerimiz Ücretsiz Maskeleri’ni Odamızdan temin edebilecek”

Üretime ve işlerine devam eden sanayi ve ticari kuruluşlar ve çalışanları için Maske’ye erişimin önemine dikkat çeken KTSO Başkanı Soner Ilık; “Satışların yasaklanmasını ardından üretime ve işlerine devam eden sanayi ve ticari kuruluşlar ve çalışanları büyük sıkıntılar yaşamaktalar.  Gelinen noktada maske bulmak hiç kimse için mümkün olmamaktadır. İşlerine devam etmek durumunda olan sanayi ve ticari kuruluşlarının çalışanları büyük risk altında çalışmaktadır. Hayatın tamamıyla durmaması ve toplumun temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için üretime, ticarete devam eden firmalarımız adeta bir kamu görevini yerine getirmektedir. Ancak çalışanlarının sağlığını korumak adına maskeye ulaşamamaktadır. Bu durum çalışanların sağlığını ve dolayısıyla işletmelerimizin geleceğini riske atmaktadır.

Oda olarak bu sıkıntılara bir nebzede olsa çözüm olabilmek için üyelerimize Maske vermeyi kararlaştırdık. Son ay SGK Hizmet Dökümü’nü belgelendiren üyelerimiz, yanlarında çalıştırdıkları personel sayısı kadar Ücretsiz Maskelerini 18-19 Nisan Cumartesi ve Pazar günlerinde Odamızdan Ücretsiz olarak temin edebilecekler” dedi.