Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 365 Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanı’nın katılımı ile yaptığı Video Konferans Toplantısı’na katıldı.

Koronavirüs Salgını’na karşı alınan önlemlerin paylaşıldığı toplantıda, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile mevcut duruma ilişkin açıklamalar yaptı. Oda ve Borsa Başkanları ile önümüzdeki süreçte hakkında görüş alışverişinde bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu talep ve isteklerini dinledi.

* Trakya çiftçilerinin Tohum Desteği’nden yararlandırılması talebi TOBB gündeminde yer aldı

 Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık toplantıda yaptığı sunumunda Korona Salgı’nı kapsamında Kırklareli’de alınan tedbirler ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. T.C. Tarım ve Orman Bakanı Ekrem Pakdemirli’ye yazdığı içeriğinde Trakyalı çiftçilerin de “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı” kapsamında verilecek olan %75 Tohum Desteği’nden yararlandırılması talebinin yer aldığı mektubu katılımcılarla paylaştı.