Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, dünyayı etkisi altına alan COVİD 19 pandemisinin üyelerine olan etkilerinin azaltılması için ellerinden gelen her türlü destek için Oda ve Borsalar olarak seferber olduklarını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), pandeminin görüldüğü ilk günden itibaren Oda ve Borsaların aidat ödemelerinin ertelenmesi konusunda Ticaret Bakanlığı ile görüşmeler yürüttüğünü ifade eden Başkan Soner Ilık; “Yapılan çalışmalar sonucunda Ticaret Bakanlığımızdan olur alınmış bulunmaktadır. Bu çerçevede üyelerimizin Haziran ayındaki yıllık ve munzam aidat ilk taksit ödemesi Ekim Ayı’na ertelenmiştir. Aidat ertelemesi maddi ve manevi olarak üyelerimizin yanında olduğumuzun ifadesidir.

Böylesi zor bir dönemde ekonomiyi ayakta tutmak ve iş dünyasına destek olmak üzere sektörlerden gelen talepleri sürekli biçimde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kanalıyla ilgili Bakanlıklara ileterek, üyelerimiz için yeni destek önlemlerinin devreye girmesini sağlıyoruz” dedi.