Kırklareli Sanayi ve Ticaret Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Corona-19 Salgını tedbirleri kapsamında alınan kararlarla ilgili olarak üyelerinin sıkıntılarını belirleyerek, üst kuruluşları olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) ilettiklerini belirterek, Ticaret ve Sanayi Odaları’nın alınan ekonomik kararlarda etkili olduğunu ifade etti.

* “Üyelerimizin 7/24 hizmetindeyiz, bizlere istediğiniz an ulaşabilirsiniz”

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu önemle vurgulayarak; “Salgın tedbirlerinin devam ettiği bu zorlu dönemi inşallah hep beraber aşacağız” diyen KTSO Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Bu zorlu süreçte Odamız yetki ve lobi gücü çerçevesinde üyelerimizin; bankalarda, kamu kurumlarında olabilecek işlemlerinin ivedilikle tamamlanması için yanlarındayız. Yönetim Kurulu Başkanı olarak şahsım, Meclis Başkanımız ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerimiz, siz üyelerimizin 7/24 hizmetinde. Bizlere istediğiniz an ulaşabilirsiniz.”

* “Ekonomik anlamda en büyük teşkilat Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’dir”

Üyelerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıları gerekli mercilere ileterek çözüm bulunmasını sağladıklarını ifade eden Başkan Ilık; “Coronavirüs (Covid-19) Salgını sebebi ile dünya genelinde yaşanılan sağlık ve ekonomik krizlerin yol açtığı sıkıntıları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ve Odamız üyeleri ile görüşerek belirledi. Tespit edilen bu sıkıntılar ivedilikle Cumhurbaşkanlığımıza, Bakanlıklara ve ilgili diğer mercilere iletildi. Sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması, Türkiye için ekonomik anlamda en büyük teşkilatın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olduğunu bir kez daha göstermiştir. Oda olarak üyelerimizin her zaman yanındayız ve sıkıntılarını en hızlı şekilde en yetkili mercilere ulaştırılmasını sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

* “Üyelerimizin derdi ve sıkıntısı, bizim derdimiz ve sıkıntımızdır”

“Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ve bağlı olduğumuz üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) üyelerimizin her zaman yanındadır” diyen KTSO Başkanı Soner Ilık; “Üyelerimizin derdi sıkıntısı, bizim derdimiz bizim sıkıntımızdır. Onların dertleriyle dertlenip, her türlü sıkıntıları ve sorunlarıyla iç içe yaşamaktayız. Bu kapsamda gece-gündüz, 7/24 üyelerimizin her türlü sıkıntılarına çözüm olmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Bizim için her şeyden önce; Kırklareli ekonomisi, Kırklareli esnafı, tüccarı, sanayicisi gelir. Bundan sonrada bu konularda her türlü çalışmalarımızı arttırarak yapmaya devam edeceğiz, üyelerimizin en ufak sıkıntılarına dahi çözüm arayışı içerisinde olacağız.

Ülkemiz ekonomisi hayırlısı ile bu sıkıntılı günlerden; daha güçlü, daha sağlam, daha ayağı yere basan ve dünya ekonomisinde daha çok söz sahibi olan bir ülke olarak çıkacaktır. Bu zor günlerin en kısa zamanda ve en az zararla atlatılması dileklerimizle” dedi.