Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu her hafta gerçekleştirdikleri Yönetim Kurulu Toplantısı’nı, Koronavirüs Salgını’ndan korunma tedbirleri kapsamında ilk defa telekonferansla yaptı.

19 Mart 2020 Perşembe günü saat 16.00’da telekonferansla gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’na; KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılar Serkan Keser, Fırat Altıntel, KTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Bıyıklı, Hüsnü Güngör Akarca ve Ertan Özbek, ev ve iş yerlerinden katıldı.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğunu düşünüyor ve toplum sağlığı için örnek olmasını temenni ediyorum”

Alınan önlemlere üyelerinin ve vatandaşların harfiyen uymasının çok önemli olduğunu ifade eden KTSO Başkanı Soner Ilık; “Devletimizin aldığı önlemlere ve açıkladığı kurallara harfiyen uymaya çalışıyoruz. Bu kapsamda ikinci bir emre kadar Yönetim Kurulu Toplantılarımızı, gerekirse meclis Toplantılarımızı telekonferansla yapmaya karar verdik. Bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğunu düşünüyor ve toplum sağlığı için örnek olmasını temenni ediyorum.

Hükümetimizin ve devletimizin açıkladığı önlemler ve kuralları, odamızın sosyal medya hesaplarından ve SMS yoluyla tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza anında iletiyoruz. Vatandaşlarımızdan ve üyelerimizden tek ricam, alınan bu kararlara ve açıklanan kurallara harfiyen uysunlar. Bu musibetten ülke olarak el birliği ile en yakın zamanda çıkmayı umut ediyoruz. Herkes devlet yetkililerimize, kolluk güçlerimize ve görevde olan sağlık mensuplarına yardımcı olsun. Oda olarak biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.