Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nin (DTİM) Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Mart Ayı Olağan Toplantısına, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Dış Ticaret Uzmanı Begüm Arslan da katıldı.

Toplantıda; Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakan Gel, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri İbrahim Karağöz, Trakya Kalkınma Ajansı Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yetkin Özer ile DTİM Uzmanları yer aldı.

* KTSO Dış Ticaret Uzmanı Arslan; “İhracat yapmak isteyen firmalara Danışmanlık Hizmeti veriyoruz”

 Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Dış Ticaret Uzmanı Begüm Arslan, Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nin (DTİM) verdiği hizmetlerle ilgili olarak; “Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, Trakya Bölgesi’ndeki üretici firmalarımızın ihracat kapasitelerini geliştirmek hedefiyle Trakya Kalkınma Ajansı ve Odalarımız iş birliğiyle hayata geçirilmiş bir platformdur. Bu platformda hiç ihracat yapmamış fakat yapma potansiyeli ve isteği olan, ihracata yeni başlamış, zaten ihracat yapıyor olup pazarını genişletip kapasitesini arttırmak isteyen ve ihracat faaliyeti kesintiye uğramış firmalarımıza Odalar tarafından Danışmanlık Hizmeti sunuluyor.

* DTİM hangi hizmetleri verir?

– Hedef Pazar Araştırması ile ürününü ihraç edebileceğin ülkeleri bul!

– Hedef Müşteri Araştırması ile belirlediğin ülkede faaliyet gösteren hedef müşterilerini bul!

– Danışmanlık Hizmeti ile önce hedef ülkeni, sonra hedef müşterilerini bul!

– Rekabetçi İthalat Hizmeti ile ucuz, kaliteli, sürdürülebilir ithalat için potansiyel tedarikçilerini öğren!

– İhale Sorgulama ile uluslararası kurum ve kuruluşların ürününe yönelik açmış oldukları ihalelerden haberdar ol!

Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmetlerinden yararlanabilmeniz için https://trakyadisticaret.org/ sitesine kayıt olup bize bu site üzerinden başvurmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için Odamızın (0288) 212 43 25 telefon numarasından benimle iletişime geçebilirsiniz” dedi.