Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen işletmelere Vergi, SGK Primi gibi ödemelerinde kolaylıklar sağlanması gerektiğini ifade etti.

* KTSO Başkanı Ilık; “İstihdamın korunması açısından işletmelerin desteklenmesi çok önemlidir”

Türkiye’de zamanında alınan önlemler sayesinde salgını ilişkin sürecin başarıyla yönetildiğini vurgulayan KTSO Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Bu süreçten ülkemizin en az zararla çıkabilmesi için mevcut üretim ve ticari yapıyı korumaya yönelik tedbirler vakit geçirilmeden alınmalıdır. Süreci bugüne kadar başarıyla yöneten hükümetimizin, işletmelerimizin ayakta kalması için de her türlü tedbiri alarak destek vereceğinden eminim. Kovid-19 Salgını tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizde ve ilimizde de Turizm, Ulaşım ve Lokantacılık başta olmak üzere birçok işletmeyi etkilemiştir. İstihdamın korunması açısından işletmelerin desteklenmesi çok önemlidir. Bu süreci en az zararla atlatabilmeleri için özellikle bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerimiz için Vergi, SGK Primi gibi ödemelere kolaylık getirilmesini hükümetimizden acilen istiyoruz. Alınacak bu önlemler kapsamında işletmelerimizin Kamu ve Özel Bankalardan kullandıkları Kredilerin talep halinde ötelenmesi ve Kredi Taksitleri’nin belirli bir süre ertelenmesinin de bu süreçte işletmelerimiz için önemli bir destek olacağına inanıyorum.”