Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti.

“Sağlığımızı emanet ettiğimiz, yaptıkları görevle çok kutsal bir misyon yüklenen Sağlık Çalışanlarımızı bugün bir kez daha hatırlayıp, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. İnsanlarımıza etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev tabii ki Doktorlarımıza ve Sağlık Çalışanlarımıza düşmektedir. Bugün gelinen noktada Sağlık Çalışanlarımızın özverili çalışmaları ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla geleceğe daha güvenle bakıyoruz.

Günümüzde insanoğlu modern tıbbın nimetlerinden faydalanırken bu yolda en büyük yardımcısı Sağlık Çalışanları olmuştur. Bu anlamda bir hastaneyi ele aldığımızda Hasta Bakıcısı’ndan, en üst seviyedeki Doktor’a kadar insana sıkıntı veren sağlık sorunlarının aşılmasında rol üstlenen kapsamlı yapıda, her Sağlık Çalışanı’nın önemli görevleri bulunmaktadır. Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri yadsınamaz.

Bu düşüncelerle, insana hizmet gibi kutsal bir görevi icra eden Hekimlerimizin ve sağlıklı bir toplum yaşatılmasında önemli katkıları olan tüm Sağlık Çalışanları’nın “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”