Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği ve Kırklareli Üniversitesi University4Society Ekibi tarafından organize edilen “University4Society@Kırklareli Girişimcilik Yarışması” etkinliği başladı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ve Trakya Kalkınma Ajansı ortaklığıyla hayata geçirilen Kırklareli Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezi’nde düzenlenen ilk etkinlik olarak 06 Mart 2020 Cuma günü saat 17.00’de başlayan “University4Society@Kırklareli Girişimcilik Yarışması” etkinliğinin açılışına; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Emre Beji ile Kırklareli Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi’nden öğrenciler katıldı.

Kırklareli Üniversitesi University4Society Ekibi Eğiticisinin açılış sunumunu yapmasının ardından, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Emre Beji birer konuşma yaptılar.

06 Mart 2020 Cuma günü saat 17.00’de başlayıp, 48 saat boyunca aralıksız devam edecek olan “University4Society@Kırklareli Girişimcilik Yarışması” etkinliğinde bir araya gelen Tasarımcı, Yazılımcı ve İş Geliştiriciler toplumsal sorunları teknoloji ile çözen İnovatif Girişimleri kurguluyorlar. Kırklareli Üniversitesi University4Society Ekibi tarafından organize edilen bölgesel etkinliğe Trakya Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi’nden katılan öğrencilerin 10 farklı iş fikri geliştirilmesi hedefleniyor. Etkinliğe katılanlar tarafından geliştirilen iş fikirleri 8 Mart 2020 Pazar günü saat 15.00 – 17.00 arasında jüriye sunulacak ve jüri tarafından başarılı bulunan ekipler belirlenecek. Ekipler iş fikrilerinin beğenilmesi halinde Mentörlük ve Koçluk gibi desteklerden yararlanacaklar.