Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği “University4Society@Kırklareli Girişimcilik Yarışması” 6-8 Mart 2020 tarihleri arasında Kırklareli Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezi’nde yapılacak.

Gerçekleştirilecek olan yarışma ile ilgili olarak Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“University4Society@Kırklareli Girişimcilik Yarışması 6-8 Mart 2020 tarihleri arasında Kırklareli’nde yapılacak. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ve Trakya Kalkınma Ajansı ortaklığıyla hayata geçirilen Kırklareli Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlik, burada düzenlenen ilk etkinlik olma özelliğini taşıyor.

Kırklareli Üniversitesi University4Society Ekibi tarafından organize edilen bölgesel etkinliğe Trakya Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi’nden de öğrenciler katılacak. 50 Üniversite öğrencisinin katılacağı etkinlikte 10 farklı iş fikri geliştirilmesi hedefleniyor.

06 Mart 2020 Cuma günü saat 17.00’de başlayıp, 48 saat boyunca aralıksız devam edecek olan Girişimcilik Yarışması’nda bir araya gelecek Tasarımcı, Yazılımcı ve İş Geliştiriciler Toplumsal Sorunları Teknoloji ile çözen İnovatif Girişimleri kurgulayacak. Katılımcılar tarafından geliştirilecek iş fikirleri 8 Mart 2020 Pazar günü saat 15.00 – 17.00 arasında jüriye sunulacak ve jüri tarafından başarılı bulunan ekipler belirlenecektir. Ekipler iş fikrilerinin beğenilmesi halinde Mentörlük ve Koçluk gibi desteklerden yararlanacak.”