Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, “1 Mart Muhasebeciler Günü” dolayısıyla Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası  (KSMMMO) Başkanı Faruk Azabağaoğlu’nu ziyaret etti.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Muhasebe bir ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır”

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ziyarette yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Muhasebecilik mesleği, işletmelerde faaliyetlerin ve işlemlerin sağlıklı ve güvenilir olarak işleyişini ve denetlenmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 3568 Sayılı Yasa ile yasal statüye kavuşturuldu.

İdare ile vergi mükelleflerimiz arasında köprü görevi üstlenen Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerimiz, serbest meslek icra etmesinin yanı sıra çok önemli bir kamu hizmeti ifa etmektedirler. Düzenli ve sağlıklı bir ekonominin temelini şeffaf kayıt ve belge düzeni oluşturduğundan, vergi ve muhasebe bir ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Devlet gelirlerinin tahakkuku-tahsili konusunda mesleki sorumluluklarının bilincinde olarak bizlere destek olan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerimize teşekkür ediyor, tüm meslek mensuplarının gününü kutluyorum.”

Gerçekleştirilen ziyaretin ardından Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın faaliyet gösterdiği binayı gezerek Oda Başkanı Faruk Azabağaoğlu’dan bilgiler aldı.