Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, başarılı çalışmaları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun takdirleriyle, 81 İl’den 8.000 genç girişimcinin yer aldığı Türkiye’nin en büyük girişimcilik ağı olan TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun Üst Kurulu’na seçildi.

* KTSO Başkanı Soner Ilık; “Bu başarılı ekipte yer almaktan gurur duyuyorum”

TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun Üst Kurulu’na seçilmiş olmaktan dolayı onur ve gurur duyduğunu ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye’de girişimciliğin geliştirilmesi konusundaki çalışmaların politikalarına yön veren TOBB Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Üst Kurulu; Ali Sabancı’nın Başkanlığında ve Cihat Alagöz, Acun Ilıcalı, Nevzat Aydın, Gülden Yılmaz, Emre Kurttepeli, Göktekin Dinçerler, Derya Matraş, Murat Kolbaşı, Ozan Acar ve Sezai Hazır gibi Türkiye’nin ileri gelen genç girişimcilerinden oluşuyor. Bu başarılı ekipte yer almaktan gurur duyuyorum. Cenab-ı Allah bana verilen bu görevde yüzümü kara çıkartmasın inşallah.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun (GGK)  Onursal Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Ali Sabancı’dır. TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu’nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda temel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari bir kuruldur.

Genç Girişimciler Kurulu, genç girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzerine kurulmuştur. Ülkemizdeki genç girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük etmek kurulun başlıca görevleri arasındadır.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu; Gençlere kişisel gelişim yollarını öğreterek kariyer geliştirme fırsatları yaratmaktadır. Eğitimlerin ve kapasite geliştirmenin yanı sıra genç girişimcilerin iş kurma ve işlerini başarılı bir şekilde sürdürme sırasında da destekler. Türk ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak sektörlerde girişimde bulunulmasına yardımcı olacak politikaları belirlemek ve bu sektörlere genç girişimcileri yönlendirir ve teşvik eder.  Genç girişimcilerde sosyal sorumluluk bilinci oluşturulması amacıyla eğitim programları ve çeşitli sosyal etkinlikler düzenler. Genç girişimcilerin sivil toplum kuruluşlarında, yerel yönetimlerde görev almalarını teşvik ederek, çalışmaları ve projelerinde bu kurumlarla ortaklık kurmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Ayrıca 81 İlimizin tamamında kurulmuş olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimci Kurullarımız, TOBB bünyesinde kurulmuş olan Genç Girişimciler Kurulu (GGK) ile koordineli çalışarak, bulundukları illerde girişimciliğin geliştirilmene yönelik faaliyetlerde bulunmaktadırlar.”