Bursa Valiliği AB Online Akademi 2016 yılından itibaren 81 İl’den STK, Kamu Kurumları, Üniversiteler, Özel Sektörden; AB Fonları ve Yerel Fonlar, Proje Yazma Yönetme Süreçleri konularında 25 Online Eğitim’den oluşan uzaktan eğitim platformuyla yaklaşık 7000’den fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

AB Online Akademi ile; zamandan ve maddi olanaklardan tasarruf sağlayarak Avrupa Birliği Topluluk Fonları, Adaylık Öncesi Mali Yardımlar kapsamında kullandırılan hibelere yönelik Avrupa Birliği projeleri hazırlama becerilerini geliştirme olanağı sağlayan dijital bir öğrenme ortamı sunulmaktadır.

Eğitim modül içerikleri ise;

Sertifika için Zorunlu Eğitimler:

AB Eğitimleri Modülü

  1. Modül AB Vizyonu (4 eğitim)
  2. Modül Farklı Fonların Tanıtımı (14 eğitim)
  3. Modül Proje Çevrim Döngüsü (7 eğitim)

Eğitimlerini ve sınavlarını tamamlayan kullanıcılarımıza Bursa Valiliği onaylı “AB Online Akademi Sertifikası” verilmektedir.

Akademi kullanıcıları eğitimlerini 3 ay boyunca bilgisayar, tabletten erişebilmekte, Google Play ve AppStore’da “e.mobil “uygulamasıyla ise cep telefonlarına uygulama olarak indirerek her an her yerde eğitimlerini alabilmektedir.

2019/2020 Bahar dönemi kayıtları 10 Şubat -06 Mart 2020 tarihleri arasında alınacaktır.

AB Online Akademi’ye başvuru formunu doldurarak kayıt olmak isteyenler konuyla ilgili ayrıntılı bilgilere http://www.bursaab.gov.tr/ab-online-akademide-yeni-donem-kayitlari-basladi linkinden ulaşabilirsiniz.