Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO) destek verdiği “University4Society@Kırklareli Girişimcilik Yarışması” 6-8 Mart 2020 tarihleri arasında Kırklareli’de yapılacak.

Gerçekleştirilecek olan yarışma ile ilgili olarak Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kırklareli Üniversitesi University4Society ekibi tarafından organize edilen bölgesel etkinliğe Trakya Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi’nden de öğrenciler katılacak. 50 Üniversite öğrencisinin katılacağı etkinlikte 10 farklı iş fikri geliştirilmesi hedefleniyor.

48 saat boyunca aralıksız devam edecek olan Girişimcilik Yarışması’nda bir araya gelecek Tasarımcı, Yazılımcı ve İş Geliştiriciler toplumsal sorunları teknoloji ile çözen inovatif girişimleri kurgulayacak. 8 Mart 2020 Pazar günü jüriye sunum yapacak ekipler iş fikrilerinin beğenilmesi halinde Mentörlük ve Koçluk gibi desteklerden yararlanacak.

Yarışmaya katılmak isteyen gençlerin 29 Şubat’a kadar başvuru yapması gerekiyor. Detaylı bilgi için https://www.instagram.com/uni4society_klu/ ile irtibata geçebilir ya da  https://u4s.at/kayit.php?event=8 linkinden etkinlik kaydınızı oluşturabilirsiniz.”